Menu ico

Nevyhořte a pořiďte si elektronický požární systém

DATA | protipozarni-systemy.jpgI zdánlivě „nevinná“ místa, jako třeba koupelna rodinného domu nebo kanceláře administrativní budovy, mohou během okamžiku vzplát silnými plameny. Pohotovou reakcí a dostupnými prostředky lze malý požár uhasit, ale co když k němu dojde například v noci? Abyste o případném požáru byli vždy včas informováni nejen vy, ale i hasiči, instalujte si do svého rodinného domu nebo firmy elektronický požární systém.

Elektronický požární systém neboli EPS dokáže detektovat nejen požár, ale i třeba i unikající plyn. Díky certifikovaným technologiím, které používáme, vám dokážeme nabídnout ideální elektronický požární systém i pro váš dům či firmu. Díky jeho instalaci odhalíte vznikající požár včas a můžete tak minimalizovat škody a hlavně ochránit sebe a své nejbližší.

Jak funguje elektronický požární systém?

Svíčka v pokoji se převrhne a zapálí koberec i záclony, zkoušíte vše hasit sami, ale požár se dál šíří a vy až po několika minutách voláte hasiče… A za pár minut vám zbudou jen oči pro pláč.

Takový scénář rozhodně nehrozí při instalaci elektronického požárního systému. Ten má několik částí: hlásiče detekce požáru (automatické nebo lineární), hlásiče u únikových východů, ústřednu a sirénu. Někdy nechybí ani systém návazných zařízení, který je ovládaný přímo ústřednou.

Při použití elektronického požárního systému vypadá původní scéna takto:

  • detektory odhalily nárůst teploty, zvýšenou koncentraci dýmu nebo jiných nebezpečných plynů,
  • detektory předají okamžitě signál ústředně EPS,
  • ústředna EPS okamžitě předává informace na operační středisko hasičů a ti během okamžiku vyjíždějí k záchraně vaší domácnosti nebo firmy.

Kontaktní formulář


Další služby z oblasti slaboproudých montáží 

Naši spokojení klienti

Reference - Gardner Denver Reference - Mendelova univerzita v Brně Reference - quick mix Reference - Skypicker
Více referencí